I Niedziela Wielkiego Postu 5 marca 2017 r.

  1. W tym tygodniu rozpoczynamy rekolekcje parafialne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nauki rekolekcyjne będą na Mszach św. o godz. 8:00, 16:00 i 19:00. W poniedziałek, wtorek i środę nie ma Mszy św. o godz. 17:30 i 18:00.
  2. W poniedziałek o godz. 19 Msza św. w intencjach powierzanych Bogu przez wstawiennictwo bł. Franciszki Siedliskiej, a we wtorek o godz. 19 Msza św. Rocznicowa za Zmarłych polecanych w Wypominkach.
  3. W Wielkim Poście nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele w piątki o godz. 16.50 dla dzieci i o 18.30 dla osób pracujących. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.
  4. W ramach jałmużny wielkopostnej zachęcamy wszystkich do składania darów z artykułów żywnościowych trwałych oraz chemicznych dla ludzi najbardziej potrzebujących z naszej Parafii. Dary, które są wyrazem naszego miłosierdzia można składać zwyczajem lat minionych, w koszu wystawionym koło figury Matki Bożej przez cały okres Wielkiego Postu. Również na stoliku przy wejściu do Kościoła są wystawione Skarbonki Miłosierdzia na Jałmużnę Wielkopostną. Skarbonki będą odbierane w Niedzielę Palmową 9.IV. Każdy, kto zrezygnuję z jakiejś przyjemności i złoży ofiarę do skarbony, wspomoże osoby chore i potrzebujące. Zebrana suma będzie do dyspozycji Parafialnego Zespołu Caritas, która m.in. zakupuje żywność dla osób ubogich, finansuje doraźnie leki, wspomaga osoby potrzebujące. Zachęcamy całe rodziny i osoby zainteresowane do włączenia się w tę akcje.
  5. W niedzielę 12.III 2017 o godz. 16.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie członków Żywego Różańca połączone z wymianą tajemnic różańcowych, a o godz. 17.00 Msza św. w intencjach Żywego Różańca
  6. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę na Białoruś z okazji 450 Rocznicy męczeństwa św. Andrzeja Boboli w dniach 27.V – 3.VI.2017 r. Zapisy i informacje o programie w Zakrystii lub u ks. Rafała.