III Niedziela Wielkiego Postu 19 marca 2017 r.

1. W Wielkim Poście nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszym kościele w piątki o godz. 16.50 dla dzieci i o 18.30 dla osób pracujących. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.

2. Przy wyjściu z Kościoła są do nabycia świece Caritas na stół wielkanocny. Zakupując tę świece wspieramy kolonie letnie dzieci i młodzieży naszej Caritas Diecezji oraz zebrane ofiary przeznaczone będą na pomoc dla osób potrzebujących z naszej parafii. W ramach ,,jałmużny wielkopostnej” zachęcamy do składania darów w postaci artykułów żywnościowych i chemicznych. Za każdy ofiarowany dar składamy Bóg zapłać. W następną niedzielę, to jest 26 marca odbędzie się zbiórka do puszek na seminarium.

3.  Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę na Białoruś z okazji 450 Rocznicy męczeństwa św. Andrzeja Boboli w dniach 27.V – 3.VI.2017 r. Zapisy i informacje o programie w Zakrystii lub u ks. Rafała.

4. W 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie odbędzie się
w dniach 21.X – 25.X. 2017 parafialna pielgrzymka, której program obejmuje pobyt w FATIMIE, a także w innych miejscowościach. Szczegółowy program pielgrzymki jest wyłożony w Zakrystii, a także dostępny na stronie internetowej naszej parafii. Osoby zainteresowane mogą się wpisywać na listę wyłożoną w Zakrystii. Koszt pielgrzymki 1890 zł i 260 Euro. Liczba miejsc ograniczona! Serdecznie zapraszamy!

5. W Zakrystii można nabyć kartki świąteczne, z których dochód jest przeznaczony na wystrój kościoła. Do skarbony można składać ofiary na kwiatu do Grobu Pańskiego.

6. Zapraszamy młodych parafian na spotkanie przed synodalne 20 marca o godz. 19:45 w domu parafialnym. Celem tego spotkania jest przygotowanie materiałów dotyczących młodzieży na potrzeby Watykanu.