Niedziela Palmowa Męki Pańskiej 9 kwietnia 2017 r.

  1. Porządek liturgiczny w Wielkim Tygodniu.

Wielki Czwartek godz. 18:00. W czasie uroczystej Eucharystii odbędzie się obrzęd umycia stóp 12 mężczyznom z naszej parafii. Dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Rada Parafialna wręczy symboliczne bochenki chleba jako zapowiedź chleba eucharystycznego, który przyjmą w maju

Wielki Piątek godz. 18:00 Liturgia Meki Pańskiej. W czasie Adoracji Krzyża zbierane są Ofiary przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Tego dnia Kościół nie sprawuje sakramentów. Obowiązuje post ścisły. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego Koronką o godz. 15:00.

Wielka Sobota godz. 19:00 Liturgia Paschalna. Święcenie pokarmów i spowiedź   w godzinach 8:00-17:30. W czasie Triduum kościół pozostaje otwarty do 22:00

Rezurekcja w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6:00 , nie ma Mszy św. o godz. 7:00.

Spowiedź przedświąteczna w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 17.15.

  1. Przy wejściu do Kościoła można nabyć wielkanocne świece caritas. Niech w naszych domach nie zabraknie symbolicznego paschalika, który ma przypominać o religijnym charakterze Świąt Wielkiej Nocy. Przyniesione skarbonki miłosierdzia można złożyć w przygotowanym koszu pod figurą Matki Bożej. Za każdy dar ofiarowany składamy Bóg zapłać.
  2. Jak co roku w związku z kolejną rocznicą beatyfikacji bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza- Franciszki Siedliskiej siostry Nazaretanki zapraszają na pielgrzymkę do miejsca Jej urodzenia. Pielgrzymka odbędzie się 22 kwietnia. Wyjazd autokarem o godz. 6.30 z ul. Nowosieleckiej. Powrót wieczorem. W programie: Eucharystia pod przewodnictwem ks. bpa Zawitkowskiego, pielgrzymka piesza z Roszkowej Woli do Żdżar, agapa w Żdżarach i koncert Braci Kapucynów. Koszt 30 zł. Zapisy u s. Violety w pokoju z gazetami. Serdeczne zapraszamy!
  3. W Zakrystii można nabyć kartki świąteczne, z których dochód jest przeznaczony na wystrój kościoła. Do skarbony można składać ofiary na kwiatu do Grobu Pańskiego.