Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 16 kwietnia 2017 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

16 kwietnia 2017 r.

 

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestniczącym w budowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz służbie liturgicznej.

2. Za tydzień w niedzielę Bożego Miłosierdzia odbędzie się zbiórka do puszek przeprowadzona przez Parafialny Zespół Caritas. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na objęcie wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii.

3. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli dary żywnościowe oraz pieniężne w postaci jałmużny wielkopostnej. Dzięki temu wydaliśmy 65 paczek dla rodzin i osób ubogich z naszej parafii. Informujemy również, że ze skarbonek miłosierdzia zebraliśmy kwotę 2750 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup lekarstw dla ludzi potrzebujących takiej pomocy. Niech Pan Bóg za wszystkie dary miłosierdzia wynagrodzi stokrotnie.

4. Taca z drugiego dnia Świąt przeznaczona jest na KUL.

5. Trwa rozpoczęta w Wielki Piątek nowenna do Miłosierdzia Bożego. Zakończy się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego Mszą św. o godz. 15.00.

6. W piątek z racji Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego, można spożywać pokarmy mięsne.

7. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na rekolekcje do Ławry Uniowskiej koło Lwowa w okresie od 29.IV do 7.V . Wyjazd organizuje grupa Modlitwy Jezusowej działająca w naszej parafii, którą prowadzi s.Stefania, a honorowy patronat nad rekolekcjami objął ks. prof. Józef Naumowicz. Informacje u s.Stefanii oraz na stronie www.halitus.pl/modlitwa-jezusowa/.