Niedziela 8 października

Niedziela 8 października

1. Prowadzimy od października przygotowanie do bierzmowania dla kolejnego rocznika młodzieży. Zapisy kandydatów z III kl. gimnazjum z naszej parafii w kancelarii . Pierwsze spotkanie formacyjne odbędzie się w środę 4 października o godz. 19:30 w domu parafialnym. Zapraszamy także rodziców.

2. Nabożeństwa październikowe w naszej parafi w dni powszednie po Mszy ś. o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy o godz. 17.00.

3. Trwa konkurs plastyczny dla dzieci pt. “Pani Fatimska wzywa do odmawiania różańca”. Technika pracy wykonania dowolna. Podpisane prace przynosimy do 27 października. Rozsanie nagród 29 października po Mszy św o godz. 11:30

4. Dnia 13 października o godz. 18:30 wyruszy z naszego kościoła fatimska procesja światła. Będziemy nieśli figurgę Matki Bożej Fatimskiej I odmawiali różaniec. Połączymy się w ten sposób z Fatimą gdzie zostaną uroczyście zakończone obchody 100 rocznicy Objawień. Polacy są 3 nacją pielgrzymów w Fatimie po Portugalczykach I Hiszpanach.

5. Dnia 15 października o godz. 10:00 będziemy się modlić w intencji narodu węgierskiego z okazji ich święta narodowego, które przypada 23 października. Gościć będziemy pracowników ambasady Węgier.

6. W niedzielę 8 pażdziernika 2017 (jak w każdą drugą niedzielę miesiąca)  godz. 16.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie członków Żywego Różańca połączone z wymianą tajemnic różańcowych, a o godz. 17.00 msza św.

7. Przyjmujemy już na wypominki. W naszej parafii istnieją 3 formy wypominek: jednorazowe – za powierzonych zmarłych modlimy się w I tygodniu listopada, roczne – modlimy się w każdą niedzielę przed sumą, Msza św. rocznicowa odprawiana w każdy I wtorek miesiąca. Naszym modlitwom towarzyszy starodawny śpiew Dies Irae