Ogłoszenia, 25 listopada 2018

 

  1. Próba dla kandydatów do bierzmowania w środę 28 listopada o godz. 18.45 w kościele. Spotkanie dla nowych kandydatów o 19.00 w salce parafialnej.
  2. W sobotę pierwszego grudnia Koło Żywego Różańca zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 8.00.
  3. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Od pierwszej niedzieli Adwentu w naszym Kościele prowadzona będzie zbiórka żywności na święta dla osób potrzebujących z naszej Parafii prowadzona przez Caritas Parafialną. Zachęcamy wszystkich, by otworzyć swoje serce na wzajemną pomoc. Również w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” zapraszamy do nabycia wigilijnej świeczki. Zebrane pieniądze będą przeznaczone m.in. na dożywianie oraz letni wypoczynek dla dzieci z ubogich rodzin. Te świece to symbol miłości wobec bliźniego, ale także realna pomoc dla najmłodszych dzieci.
  4. W niedzielę 2 grudnia będzie zbiórka do puszek na Nasze seminarium w którym mamy jednego kleryka na piątym roku.
  5. Z posługą sakramentalną do chorych księża udadzą się wyjątkowo nie w pierwszą sobotę miesiąca, ale 15 grudnia. Chorych pragnących przyjąć sakramenty prosimy zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
  6. Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych organizują „Bożonarodzeniową Loterię Fantową”. Dochód z loterii zostanie przekazany na wyjazd wakacyjny dla dzieci. Dlatego też zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w zebraniu FANTÓW NA LOTERIĘ. Mogą to być np. gadżety firmowe, książki, bajki, gry planszowe, puzzle, artykuły papiernicze, maskotki, artykuły gospodarstwa domowego, akcesoria sportowe i tym podobne rzeczy, które ucieszą uczestników loterii. Fanty zbieramy w zakrystii do 20 grudnia 2018 roku.
  7. Organizujemy pielgrzymkę autokarową na Białoruś w terminie od 23 do 27 lipca 2019 r. Koszt 1530 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
  8. W Zakrystii można nabyć kalendarze i kartki świąteczne. Dochód przeznaczony jest na wystrój kościoła.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.