Grupa Wsparcia Anonimowych Alkoholików

Grupa Wsparcia Anonimowych Alkoholików

W naszej parafii istnieje Grupa Wsparcia Anonimowych Alkoholików, której podstawowym celem jest trwanie w trzeźwości  oraz pomaganie innym alkoholikom w jej osiągnięciu. Spotkania będą się odbywały w każdy wtorek o godz. 18:00 w domu parafialnym od ul. Nowosieleckiej. Zapraszamy wszystkich, którzy szukają wsparcia w walce z alkoholem.

     Grupa wsparcia AA – zarówno mężczyźni, jak i kobiety – jesteśmy ludźmi, którzy przekonali się i przyznali, że nie panują nad alkoholem. Dowiedzieliśmy się, że musimy żyć bez niego, jeżeli chcemy uniknąć katastrofy w życiu naszym i naszych bliskich. Mamy tylko jeden fundamentalny cel: utrzymać własną trzeźwość i pomagać tym, którzy zwracają się do nas o pomoc w osiągnięciu trzeźwości.

     Wśród nas są osoby w bardzo różnym wieku, o różnym statusie społecznym, ekonomicznym i kulturowym. Jednoczy nas wspólny problem – alkohol. Spotykając się razem, rozmawiając i pomagając innym alkoholikom jesteśmy w stanie zachować trzeźwość i uwolnić się od przymusu picia, który kiedyś był dominującą siłą w naszym życiu. Nie uważamy siebie za jedynych, którzy znają sposób na rozwiązanie problemu alkoholowego. Możliwości zdrowienia jest wiele, chętnie je wskażemy.

     Alkoholizm jest chorobą, a w byciu chorym nie ma nic wstydliwego, pod warunkiem, że uczciwie zmierzymy się z tym problemem i spróbujemy mu zaradzić – zdrowieć. Bez zastrzeżeń przyznajemy, że jesteśmy uczuleni na alkohol i że już sam zdrowy rozsądek każe nam trzymać się z daleka od źródła tego uczulenia. Nikt poza nami samymi nie może nazwać nas alkoholikami. Przyznanie tego musiało wyjść od nas – a nie od naszego lekarza, duchownego, żony czy męża. I musiało ono wypływać z faktów, które sami znaliśmy.

     Alkoholik nie ma przed sobą zbyt dużego wyboru. Jeśli nadal będzie pił, jego sytuacja będzie się pogarszać, aż w końcu wyląduje w rynsztoku, w więzieniu, w szpitalu psychiatrycznym albo po prostu na cmentarzu. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest całkowita abstynencja – powstrzymanie się od picia alkoholu w jakiejkolwiek ilości i postaci. Jeśli alkoholik wybierze tę drogę i skorzysta z dostępnej dla niego pomocy, to będzie mógł rozpocząć zupełnie nowe życie. Dziś na myśl o tym wszystkim możemy się już uśmiechać, ale wówczas były to zaiste ponure, nad wyraz nieprzyjemne doświadczenia.

Zapraszamy na grupę wsparcia – zdrowienie nie boli, zdrowienie uszczęśliwia.