Domowy Kościół

Domowy Kościół (DK) jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckim w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie, który jest jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce. DK łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie oraz międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich „Equipes Notre Dame”, tworząc właściwą dla siebie drogę, zwaną charyzmatem DK.

Domowy Kościół zwraca szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenie do bycia bliżej Boga w jedności ze współmałżonkiem. Chce on pomóc małżonkom trwającym w związku sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.

Duchowość małżeńska proponowana w ramach Domowego Kościoła jest realizowana poprzez przyjęcie elementów formacyjnych nazywanych zobowiązaniami – darami. Są to codzienna modlitwa osobista, regularne spotkanie ze słowem Bożym, codzienna modlitwa małżeńska, codzienna modlitwa rodziny,  comiesięczny dialog małżeński i wynikająca z niego reguła życia (systematyczna praca nad sobą), uczestnictwo przynajmniej raz w roku w rekolekcjach formacyjnych.

Podsumowaniem miesięcznej pracy w małżeństwach jest spotykanie w małych grupach zwanych kręgami.

W naszej parafii pierwszy krąg powstał w 2014 roku i liczy pięć małżeństw.
Ponadto kilka małżeństw przygotowuje się do utworzenia nowego kręgu.
Obecnie wspólnotą Domowego Kościoła opiekuje się ks. Rafał Bogdański.

Dodatkowe informacje o Domowym Kościele oraz świadectwa małżeństw dostępne są pod adresem:

REKOLEKCJE DLA PAR REJONOWYCH 16-18 X 2015 CZĘSTOCHOWA

Serdeczne pozdrowienia,
Justyna i Rafał Szymańscy