KOŁA ŻYWEGO RÓŻAŃCA

Różaniec to skarb, który trzeba odkryć

św. Jan Paweł II

Wspólnota Żywego Różańca składa się z kół (zwanych też różami), liczących – stosownie do liczby tajemnic różańcowych – 20 osób. Każda z tych osób jest zobowiązana do rozważenia i odmówienia jednego dziesiątka różańca dziennie (1 Ojcze nasz, 10 Zdrowaś Maryjo i 1 Chwała Ojcu). W ten sposób każdego dnia odmawiany jest cały różaniec, a poszczególne osoby zyskują łaski przypisane odmówieniu wszystkich czterech części różańca.

W naszej parafii wspólnota Żywego Różańca liczy pięć Róż:

  • Róża pw. św. O. Pio

  • Róża pw. św. Józefa

  • Róża pw. św. Maksymiliana Kolbego

  • Róża pw. bł. Franciszki Siedliskiej

  • Róża pw. bł. Sióstr Męczennic z Nowogródka

Modlimy się w intencjach Apostolstwa Modlitwy oraz własnych, ogłaszanych w każdym miesiącu. Dodatkowo dwie róże, które powstały w ostatnim czasie (w 2014 roku – Róża pw. bł. Franciszki Siedliskiej i Róża pw. bł. Sióstr Męczennic z Nowogródka), modlą się w intencjach dzieci (a także wnuków, dzieci chrzestnych, itp.) ich członków.

Do naszej wspólnoty należy blisko sto osób; są to – jak w dużej wielopokoleniowej rodzinie – osoby starsze, w średnim wieku oraz młodzi rodzice, modlący się za swe dzieci i o dzieci. Modlimy się też za siebie wzajemnie, szczególnie w sytuacjach trudnych, w czasie choroby, itp. Pamiętamy o zmarłych członkach Żywego Różańca, modląc się o życie wieczne dla nich.

Opiekę duszpasterską sprawuje ks. Proboszcz Mirosław Jaworski.

Spotykamy się w każdą drugą niedzielę miesiąca (z wyjątkiem lipca i sierpnia) o godz. 16:00 w Domu Parafialnym. Na program każdego spotkania składa się wspólna modlitwa, katecheza głoszona przez opiekuna – ks. Proboszcza oraz omówienie bieżących spraw z życia naszej wspólnoty. Po spotkaniu uczestniczymy w Mszy św. o godz. 17:00, odprawianej w intencjach Żywego Różańca.

Członkowie Kół Różańcowych aktywnie uczestniczą w życiu parafii, prowadząc przez cały rok w każdą pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8:00 rano Adorację Najświętszego Sakramentu w ramach nabożeństwa pierwszych sobót, a także biorą udział we wszystkich dorocznych nabożeństwach (zwłaszcza w nabożeństwie różańcowym), procesjach, uroczystościach i wydarzeniach parafialnych.

Od dwóch lat odbywają się jesienią jednodniowe Dni Skupienia Kół Żywego Różańca (w 2015 w Sulejówku, zaś w 2016 w Laskach k. Warszawy).

Serdecznie zapraszamy do naszej wspólnoty!

Świadectwa

Informacje na temat historii, struktury, duchowości Żywego Różańca można znaleźć na stronie: www.rozaniec.eu

TOP