Duszpasterze

ks. Robert Tomasik

ks. Robert Tomasik

proboszcz

Ks. Robert Tomasik, syn śp. + Elżbiety i + Henryka, ur. 01.02.1965 r. w Warszawie, ma jedną siostrę. Absolwent XI Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Warszawie i Podstawowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w klasie prof. Tadeusza Talika (akordeon), oraz Policealnego Studium Samochodowego na Stawkach. Po ukończeniu Wyższego Metropolitalnego Seminarium Diecezjalnego w Warszawie, przyjął święcenia kapłańskie dnia 22 maja 1993 roku w Archikatedrze Warszawskiej z rąk Jego Em. Ks. Kard Józefa Glempa. Pracował jako duszpasterz w następujących parafiach: Św. Tadeusza Ap. na Sadybie (1993-1997), Świętej Trójcy na Solcu (1997-2002), w Kościele Akademickim św. Anny na Krakowskim Przedmieściu (2002-2003), św. Floriana w Brwinowie (2003-2005), Bogurodzicy Maryi na Jelonkach (2005-2008), Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie (2008-2012), św. Franciszka z Asyżu w Izabelinie (2012-2014), św. Mikołaja w Warce (2014-2015). Od 28.06.2015 do 21.06.2020 r. pełnił funkcję proboszcza w par. św. Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziornie. Od 28.06.2020 mianowany proboszczem par. św. Stefana Króla w Warszawie.

Zainteresowania: sport (tenis stołowy, koszykówka), muzyka (klasyczna, elektroniczna i gra na instrumentach), filologia (języki obce), święci (hagiografie), teologia życia wewnętrznego.

 

ks. Rafał Bogdański

ks. Rafał Bogdański

Wikariusz

Urodzony w Warszawie w 1968 r. Chrzest I Komunię św. i Bierzmowanie w parafiach warszawskich. W 1987 r. ukończył Technikum Gastronomiczne. W 1996 r. ukończył Seminarium Duchowne w Warszawie i otrzymał święcenia kapłańskie z rąk kard. Józefa Glempa. Posługiwał w parafiach: św.Wojciecha w Płochocinie, św.Mikołaja w Grójcu, św.Jakuba w Warszawie, św.Andrzeja w Warszawie, a od sierpnia 2014 r. w par. św.Stefana.

ks. Piotr Strakowski

ks. Piotr Strakowski

wikariusz

Urodziłem się w Warszawie, siedem lat po ślubie moich kochanych rodziców, a zawarli go w roku wyboru papieża-polaka. Mam starsze rodzeństwo: brata i siostrę, którzy mają już swoje szczęśliwe rodziny. Pierwsze 4 sakramenty przyjąłem w świątyniach na warszawskiej Woli, kolejno: św. Wawrzyniec, św. Stanisław B.M. i św. Wojciech. Sakrament święceń przyjąłem w archikatedrze warszawskiej w 2010 roku. Do seminarium przy Krakowskim Przedmieściu, gdzie studiowałem 6 lat, poszedłem bezpośrednio po maturze. Moją pierwszą parafią wikariuszowską była parafia Miłosierdzia Bożego w Grodzisku Maz., następnie św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu, a teraz św. Stefana. Moimi obecnymi zadaniami są m.in. nauka religii w SP 190, oraz w ALON 42; redagowanie gazetki; opieka nad ministrantami, kręgiem Domowego Kościoła, Grupą Słowa Bożego, a także dekanalna animacja duszpasterstwa dzieci i młodzieży. Ponadto jestem związany z Ruchem Światło-Życie, oraz z ZHP. Interesuję się nieco sportem, wędkuje, lubię słuchać dobrej muzyki i … Polecam się modlitwie, oraz zapraszam do współtworzenia wspólnoty parafialnej. 

Ks. Jan Kuźniar

Ks. Jan Kuźniar

rezydent

Ochrzczony w parafii św. Franciszka w Warszawie 2 sierpnia 1953 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 4 czerwca1978 roku. Pracował m.in. w kościele św. Marcina na Starówce oraz parafii Dzieciątka Jezus na starym Żoliborzu i Nawiedzenia NMP na Nowym Mieście w Warszawie. Od 2008 rezydent tutejszej parafii.

Autor kilkunastu książek łączących praktyczne porady z teologią duchowości, m.in.: Korepetycje z religii, 1996; Książka o spowiedzi, 1998; Książka o Mszy Świętej – w poszukiwaniu głębszego uczestnictwa, 2003; Książka o mistyce Eucharystii – Mały przewodnik dla świeckich, 2004; Książka o duszy – Podstawowe prawdy dotyczące życia wewnętrznego i niektóre zasady, które nim rządzą, 2004; Przewodnik po codziennych biblijnych czytaniach Mszy Świętej, 2006; Trzy drogi życia duchowego odczytane w Biblii, 2010; Droga krzyżowa na nowo odczytana, 2010; Boże perpetuum mobile, 2010. W przygotowaniu m. in. Anatomia Drzewa Życia. O jedności ciała, duszy i ducha.

Na pytanie o swoją pasję, odpowiada: „Tajemnica Odkupienia! Symbolika biblijna, związek sumienia z Duchem Świętym, pogranicze wiary i niewiary, eschatologia.”

ks. Stanisław Stradomski

ks. Stanisław Stradomski

rezydent

Ur. 22.10.1936 r. w Woźnikach k/Płocka (diecezja płocka). Do szkoły Podstawowej uczęszczał w Radzanowie. Uczęszczał do trzech szkół średnich: ówczesna kl. VIII u XX Salezjanów w Lądzie nad Wartą, kl. IX w Liceum Ogólnokształcącym Św. Augustyna w Warszawie, kl. X i XI w Niższym Seminarium Duchownym w Warszawie przy ul. Kawęczyńskiej 49.

Do Wyższego Seminarium Duchownego w Warszawsie wstąpił w 1955. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk J.Em.Kardynała Stefana Wyszyńskiego 26 czerwca 1960 r. w katedrze warszawskiej.Wikariusz w parafiach: Siennica, Goszczyn, Żychlin, Żyrardów, par. Św. Augustyna w Warszawie. Rektor ośrodka w Kostowcu, następnie proboszcz w Kostowcu (1972-80), Jasieńcu (1980-87) i w par. Św. Stefana w Warszawie (od 8.10.1987). W latach siedemdziesiątych ukończył studia specjalistyczne na Akademii Teologii Katolickiej, przez jeden rok wykładał socjologię pracy.
sstradomski@swstefan.pl

s.Teresita Krefft

s.Teresita Krefft

zakrystianka

13.02.1997 r. wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Największej Rodziny z Nazaretu. Po ukończeniu formacji zakonnej podjęła pracę w domu rekolekcyjnym Sióstr Nazaretanek w Zakopanem. Śluby wieczyste złożyła w 2005r.w Kaliszu,od tego też roku podjęła obowiązek zakrystianki w Wtycznie i Jastrzębiej Górze. Pracowała również na misjach w Togliatti w Rosji. Obecnie, od września 2016 r. pracuje w naszej parafii. 

s. Małgorzata Chaberska

s. Małgorzata Chaberska

katechetka

W 1984 r. wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, a 22 sierpniu 1992 r. złożyła śluby wieczyste w Kościele parafialnym św. Stefana w Warszawie.

Ukończyła studia teologiczna na UAM w Poznaniu. Obroniła pracę magisterską pt. „Wychowanie do życia w rodzinie jako istotny element formacji chrześcijańskiej”.

Przez kilkanaście lat pracowała z dziećmi. Od września 2016 pracuje jako katechetka w Szkole Podstawowej nr 190 w Warszawie. Uczy dzieci nauczania zintegrowanego oraz klasy zerowe.

s. Jana Cofała

s. Jana Cofała

Urodziłam się na Śląsku. Po ukończeniu szkoły średniej wstąpiłam do Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. W 2007 r. ukończyłam naukę w Instytucie Szkolenia Organistów przy PWT w Warszawie. Od tej pory pracuję jako organistka, najpierw w parafii Wniebowzięcia NMP w Łasku-Kolumnie, w diecezji łódzkiej, następnie W Ząbkach, w parafii Trójcy Świętej. Parafia Św. Stefana jest trzecią z kolei, w której posługuję. Praca ta daje mi wiele radości i  zbliża mnie do Boga i ludzi.