Eucharystyczny Ruch Młodych

logoEucharystyczny Ruch Młodych
ERM

Organizacja kościelna dla dzieci, istniejąca przed II wojną światową pod nazwą Krucjata Eucharystyczna (zaszczepiona na terenie Polski przez św. Urszulę Ledóchowską w 1925r). Celem jest formowanie dzieci do przyjaźni z Chrystusem, do życia Eucharystią, pracy nad sobą i zaangażowania     społecznego.
Dzieci na spotkaniach głębiej poznają znaczenie poszczególnych części Mszy Św. jak i znaczenie adoracji Jezusa Eucharystycznego. Uczą się współpracy w grupie i wspólnego spędzania czasu. W ramach spotkań integracyjnych z dziećmi i młodzieżą są organizowane różnorakie wyjścia, wyjazdy i spotkania.
Na stan obecny Eucharystyczny Ruch Młodych w naszej parafii liczy 26 członków w dwóch grupach: młodszej I – III kl. SP, którą prowadzi s. Małgorzata Chaberska i starszej grupie IV – VI SP i I – III Gim, które prowadzi s. Danuta Ołdachowska. Spotkania formacyjne odbywają się co sobotę o godz.11.00 na salkach parafialnych przy ul. Nowosieleckiej, a w niedzielę spotykamy się na Mszy Św. o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, które chcą ciekawie spędzić czas w gronie rówieśników.

A co działo się w wakacje??????

Grupa dzieci w liczbie 21 wraz z siostrami spędziły tydzień czasu na wyjeździe formacyjno wypoczynkowym na Wigrach. Pogoda nam nad wyraz dopisała, wróciliśmy zadowoleni, wypoczęci i opaleni.