- Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie. Po Mszy św. będzie można złożyć dobrowolną ofiarę do puszki, na fundusz pomocy Kościołowi na wschodzie.
- Zapraszamy parafian na Roraty, od poniedziałku do soboty na godz. 6.30, zaś dzieci we wtorki i czwartki na godz. 17.30. Przynosimy ze sobą lampiony.
- Jutro, 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W Godzinie Łaski Msza św. o godz. 12.00, a po niej nabożeństwo różańcowe.
- W środę, 10 grudnia o godz. 19.00 odbędzie się koncert pieśni Adwentowych (Weselcie się ziemskie strony). W związku z tym wydarzeniem, nie będzie w tym dniu Adoracji Najświętszego Sakramentu.
- 13 grudnia o godz. 18.00 zapraszamy na Różaniec Fatimski.
- Od przyszłej niedzieli w naszej parafii rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Prośmy o ich dobre i trwałe owoce, a także w intencji rekolekcjonisty, ks. Krzysztofa Misia, orionisty.
- Przypominamy, iż za tydzień o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. Dzieci otrzymają medaliki.
- Taca z następnej niedzieli przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii (dalsza spłata remontu dachu domu parafialnego i plebanii).
- Są do nabycia stroiki świąteczne, świece wigilijne, sianko i opłatki na stół wigilijny. Pielęgnujemy polski zwyczaj, że opłatki nabywa się w kościele, gdyż są one poświęcone, w odróżnieniu od tych, które są oferowane w sklepach.
Parafia nikogo nie wysyła i nie upoważnia do roznoszenia opłatków po domach. Dochód ze świec przeznaczymy dla ubogich, zaś z opłatków na ogrzewanie kościoła.
- Przez cały Adwent, jak co roku, przy ołtarzu św. Józefa jest wystawiony kosz na zbiórkę produktów dla osób objętych pomocą parafialnego zespołu Caritas.
- Siostry nazaretanki zapraszają na kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 14 grudnia, w godzinach od 9.00 do 15.00 w patio, przy szkole Sióstr Nazaretanek, wejście główne do szkoły. W programie: spotkanie z Mikołajem o godz. 12.30, strefa rękodzieła, stoiska z pysznymi ciastkami, poczęstunek zimową herbatą, występy artystyczne. Zebrane środki będą przekazane na fundusz stypendialny.
- Składamy wielkie Bóg zapłać, za każdą ofiarę składaną na cele parafialne. Niech Bóg wynagrodzi Wam Waszą hojność.
- Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej w kiosku parafialnym. Można również nabyć gazetkę parafialną, na końcu kościoła za ławkami i w kiosku parafialnym.
14. Pomódlmy się za zmarłych z naszych rodzin, parafian, dobrodziejów naszej świątyni i klasztoru, oraz księży i siostry nazaretanki, którzy pełnili posługę w naszej parafii. WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ IM DAĆ PANIE…

